AblackMenu
Сайт діє за підтримки Офісу
Ради Європи в Україні


Н О В И Н ИUntitled
RiSearch results


Схема пошуку:
"И" "ИЛИ"

 

eajctolerspace

novadobakby

DrobytskyYar

Tolerance and Non-Discrimionation

Український центр вивчення історії Голокосту засновано у 2002 році. Він є неурядовою громадською організацією, яку було створено в партнерстві з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України. Пріоритетними напрямами роботи Центру є наукові дослідження та педагогічна діяльність. Основними темами наукових досліджень є регіональні особливості Голокосту на теренах України, відображення Голокосту в ЗМІ під час нацистської окупації України, нацистська ідеологія та механізми її реалізації, проблеми антисемітизму та заперечення Голокосту, компаративні дослідження Голокосту та інших геноцидів. Центр проводить конференції та семінари з цієї проблематики. В рамках педагогічної діяльності Центр консультує викладачів історії Голокосту у середніх та вищих навчальних закладах України, сприяє створенню та поширенню освітніх програм та підручників з цього предмету для українських шкіл, проводить конкурси учнівських та студентських робіт. Поряд з основними напрямами роботи Центр проводить видавничу діяльність, має періодичні видання: науковий часопис "Голокост і сучасність" та інформаційно-педагогічний бюлетень "Уроки Голокосту". Центр співпрацює з науковими та освітянськими установами з інших країн світу.

Презентація діяльності Центру

Звіт діяльності УЦВІГ за 2013 рік

Звіт діяльності УЦВІГ за 2014 рік

Звіт діяльності УЦВІГ за 2015 рік

Звіт діяльності УЦВІГ за 2016 рік

Звіт діяльності УЦВІГ за 2017 рік

Звіт діяльності УЦВІГ за 2018 рік
Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту

Український центр вивчення історії Голокосту радий представити нове наукове видання: Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти (Вибрані доповіді IX і Х круглих столів до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту) / Редкол.: А. Подольський, С. Осіпчук. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту; КВІЦ, 2018. – 108 с. У цьому виданні зібрано доповіді, виголошені на ІХ і Х круглих столах у 2016 і 2017 рр., за трьома основними напрямами дискусій: наукове дослідження історії Голокосту в Україні, викладання цієї проблематики та пам’ять про Голокост й інші геноциди в Україні та в європейському контексті. Видання стало можливим завдяки сприянню Офісу Ради Європи в Україні. Завантажити книгу...

ХІ щорічний круглий стіл:
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти».
До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

27 січня 2018 року в Goethe-Institut в Україні відбувся ХІ щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти». Організаторами цього заходу вже традиційно є Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні в партнерстві із Посольством держави Ізраїль в Україні.

Під час круглого столу обговорювались питання: – проблеми інтеграції історії Голокосту та інших геноцидів в загальнонаціональний історичний контекст, – складнощі та перспективи викладання історії Голокосту в Україні,  – творення місць пам’яті – запланована окрема сесія для обговорення проблематики меморіалізації Бабиного Яру, – історія Голокосту у спогадах.

Загалом до участі в круглому столі долучились більше 100 науковців, викладачів та студентів, представників урядових і неурядових організацій та міжнародних інституцій, представників дипломатичних місій, ЗМІ з різних міст країни. Фотогалерея

Нове видання у серії «Бібліотека спогадів про Голокост»: Історія Марти

Український центр вивчення історії Голокосту радий представити нове видання у серії «Бібліотека спогадів про Голокост». «Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти» - це перше видання Центру, яке адаптовано для читачів віком від 10 років. Оригінал книги було створено Яд Вашем, а от українська версія виникла за ініціативи ГО «Гельсінська ініціатива – ХХІ» – чортківчан, як колись і сама головна героїня. Завдяки Тиграну Согояну ця історія промовляє до нас не лише через текст та родинні фото, але й чудові ілюстрації.
«Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти» – це історія єврейської дитини, яка трималася за життя попри жахливі втрати та згодом віднайшла себе у Державі Ізраїль.
Ознайомитися з книжкою
Презентація книги в Чорткові та Тернополі

Вийшов новий науковий часопис «Голокост і сучасність" 1 (15) 2017

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити число 1 (15) 2017 наукового часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі». Докладніше...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 4 (52), 2017 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (52), вересень - грудень, 2017 р.
Завантажити...

Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту
Мікаель Гауптман «Забуті могили»

У серії «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ нове видання. Це спогади Мікаеля Гауптмана «Забуті могили» ( Гауптман Мікаель. Забуті могили / пер. з польської А. Шарого; Український центр вивчення історії Голокосту. – Київ : Видавництво "Фенікс", 2017. – 175 с.) Переклад та видання книги стало можливим завдяки підтримці Фонду Конрада Аденауера, Представництву в Україні (Konrad-Adenauer-Stiftung). У своїх спогадах Мікаель Гауптман (1916–1990) подає історію загибелі єврейських громад Східниці та Урича, що у Східній Галичині. Це погляд не стороннього спостерігача, а людини, якій вдалося вижити в епіцентрі Голокосту. Решту життя Гауптман був змушений нести тягар пам’яті про загибель влітку 1941 р. численних родичів і сусідів, безпосереднім свідком якої він був. Сподіваємось, що для вдумливого читача ці спогади стануть приводом для роздумів про біль втрати, жагу до життя та пошук справедливості.
Завантажити книгу...

Дванадцятий щорічний семінар з історії Голокосту
в Меморіалі "Яд Вашем"

19-27 листопада 2017 року в Єрусалимі в Міжнародній школі з викладання та вивчення історії Голокосту (ISHS) проходив XII щорічний навчально-методичний семінар для українських педагогів з вивчення та викладання історії Голокосту у загальноосвітніх школах, який був організований Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ). Цього року 16 українських та 2 білоруських вчителів суспільних дисциплін стали учасниками цього стажування-навчання при Меморіальному комплексі Яд Вашем. Особливою частиною цьогорічного семінару стали презентація першого спільного видання УЦВІГу та Яд Вашем «Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти», що вийшла друком в українському перекладі в листопаді цього року. Особливою вона стала і тому, що в презентації взяла участь і сама головна героїня – Марта Горен. Цьогорічний семінар для українських педагогів пройшов за підтримки Євразійського єврейського конгресу, Асоціації єврейських організацій та общин України і Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Фотогалерея
Програма...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 3 (51), 2017 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (51),червень-вересень, 2017 р.
Завантажити...

«БАБИН ЯР – ПАМ’ЯТЬ НА ТЛІ ІСТОРІЇ»
Презентація альбому-каталогу та обговорення проблем увічнення пам’яті
четвер, 28 вересня 18.30
Музейно-виставковий центр «Музей історії міста Києва»
вул. Б. Хмельницького, 7, 1 поверх

Проблема гідного увічнення пам’яті жертв Бабиного Яру останнім часом знову стала предметом запеклих суспільних дискусій. На заваді її розв’язанню стоять брак комплексного бачення та наукового підходу, громадської злагоди та державної відповідальності.

2016 року спільними зусиллями низки наукових, державних та громадських організацій було реалізовано два знакових проекти: міжнародний архітектурний конкурс ідей створення меморіального парку «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь» та мультимедійна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Докладніше...

До роковин трагедії Бабиного Яру (1941–2017)

- Громадська організація «Освіта заради співпраці» («Bildungswerk für Friedensarbeit», Берлін, Німеччина)
- Національно-культурне об’єднання «Амала» (Київ, Україна)
- Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс» (Київ, Україна)
- Український центр вивчення історії Голокосту (Київ, Україна)

оголошують про відкриття та проведення виставки
«Геноцид проти ромів – пам’ятай, аби протистояти»

Місце відкриття: Академічний музично-драматичний циганський театр «Романс», проспект Перемоги, 38, Київ. Дата та час відкриття: 28 вересня 2017 р., 17.00.
Флаєр
Докладніше

До роковин трагедії Бабиного Яру (1941–2017)
Вийшло друком 2-ге видання наукового збірника «Бабин Яр: масове убивство і пам'ять про нього»

Бабин Яр - це місце у Києві, яке донині залишається сумним символом політики геноциду нацистської Німеччини та маніпуляцій з пам'яттю, притаманних Радянському Союзу, а також яскравим прикладом нинішнього стану пам'яті про війну у сучасному українському суспільстві.
Ця книга є збірником матеріалів міжнародної конференції, яка мала на меті проаналізувати як суто історичні аспекти репресивної політики щодо різних груп населення (євреїв, ромів, діячів українського національного руху, радянських військовополонених та цивільних громадян), для яких Бабин Яр став місцем колективного поховання, так і повоєнні та сучасні проблеми, пов'язані з увічненням пам'яті загиблих у контексті неоднозначного ставлення до минулого з боку різних частин українського суспільства. Докладніше

Навчальний посібник до виставки
«Бабин Яр: пам'ять на тлі історії»

20-21 серпня 2017 року відбулась перша робоча зустріч в новому проекті зі створення навчально-методичного посібника до віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». ( http://memory.kby.kiev.ua/ ) В проекті беруть участь дослідники культури пам'яті в Україні, вчителі та методисти з Києва та інших міст України, історики. Протягом запланованих робочих зустрічей учасники проекту обговорюватимуть методи, навчальні блоки, структуру та підготують матеріали майбутнього навчально-методичного посібника. Проект здійснюється Українським центром вивчення історії Голокосту та Громадським комітетом для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру за фінансової підтримки Українського інституту національної пам’яті та фундацією "Українсько-єврейська зустріч Ukrainian-Jewish Encounter". Фотогалерея

Проект "Захистимо пам'ять" семінар у Вінниці 14-17 серпня

14 по 17 серпня 2017 р. у Вінниці відбувся Другий поглиблений навчально-методичний семінар для вчителів. Під час семінару учасники прослухали лекції про історію Голокосту, особливості нацистської антисемітської пропаганди, а також презентували власні розробки проектів, обговорили складнощі їхньої реалізації та можливі варіанти подолання. У цьому допомагали учасники попереднього етапу проекту з Волинської області, які презентували свої проекту, ділились досвідом та порадами. Окремий день було присвячено відвіданню місць єврейської спадщини та Голокосту у Бердичеві та поблизу. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей. Фотогалерея

Освітній семінар-школа з історії Голокосту
Миколаїв, 2017

В Миколаєві 25-30 червня 2017 року пройшов щорічний освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні та викладання цієї тематики в школах. Партнерами Українського центру вивчення історії Голокосту в проведенні семінару-школи були Посольство Держави Ізраїль в Україні та Євразійський єврейський конгрес. Всього за 6 днів роботи семінару-школи учасники з усієї України та колеги з Білорусі встигли прослухати чимало лекцій про особливості нацистської пропаганди, різні групи жертв нацистського Третього Райху, особливості долі євреїв на окупованих українських теренах, історію та культуру євреїв України, а також працювали в практикумах щодо особливостей використання та роботи з джерелами, про зміст теми, рекомендації для роботи, міжпредметні зв’язки та психологічні аспекти у викладанні історії Голокосту, побувати на екскурсії єврейським Миколаєвом та багато чого іншого. Відгуки учасників будуть опубліковані у найближчому числі бюлетеню Центру "Історія та уроки Голокосту". Фотогалерея

Перехресна історія як перспектива для неформальної освіти

У Фундації "Кшижова" (Польща) для європейського порозуміння за підтримки програми Еразмус+ відбувся тренінг для мультиплікаторів й освітян під назвою "Перехресна історія як перспектива для неформальної освіти" на тему історії Голокосту. 23 учасники з Польщі, Німеччини й України зібралися разом, аби розробити ряд занять для посібника на базі методу "перехресної історії" (Histoire crois?e). Під час роботи група встигла познайомитися, обговорити національні наративи політики пам’яті й освіти про Голокост, прослухати теоретичну частину з "перехресної історії", а також ознайомитися з діяльністю Фундації у Кшижові. Український центр вивчення історії Голокосту є партнером в організації цьогорічної програми тренінгу з боку України
Фотогалерея

Вийшов новий науковий часопис «Голокост і сучасність" 1 (14) 2016

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити число 1 (14) 2016 наукового часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі».
Докладніше...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 2 (50), 2017 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (50),квітень-червень, 2017 р.
Завантажити...

Освітній курс для молодих науковців: «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» (Київ – Берлін, травень – листопад 2017) Семінар в Києві

26-28 травня 2017 року проходив перший етап Освітнього курсу: науково-методичний семінар в Києві. 15 учасників з Києва, Львова, Дніпра, Івано-Франківська, Хмельницького, Харкова, Рівного брали участь в інтенсивній програмі, що складалась з лекцій, обговорень, екскурсій та представлення власних дослідницьких проектів. Наразі розпочався етап дистанційного навчання, що триватиме протягом червня-серпня. Організаторами курсу є Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» за підтримки Посольства Німеччини в Україні.
Фотогалерея

ХVІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт ХVІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2016 – 2017 навчальний рік

19-21 травня 2017 р. в Києві пройшов ХVІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського за 2016 – 2017 навчальний рік. Організатором конкурсу є Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки ЄАЄК, Вааду України та Посольства Держави Ізраїль в Україні. В конкурсі брали участь учні з 14 областей України, а також з Білорусі, Молдови та Киргизстану. До участі в конкурсі було надіслано понад 130 робіт, до фінального етапу пройшли 64 роботи.
Фотогалерея
Переможці конкурсу

ВИСТАВКА ПРО ГЕНОЦИД РОМІВ У ТРАНСНІСТРІЇ

Упродовж 2015-2016 років німецька організація Bildungswerk für Friedensarbeit ("Освіта заради співпраці") виконувала міжнародний проект, який був сфокусований на історії геноциду ромів у так званій Трансністрії – регіоні між річками Дністер та Південний Буг, який під час Другої світової війни був окупований Румунією.

Група молоді, роми та нероми з України, Молдови, Німеччини та Румунії, відвідала місця південної України, де у 1942-1944 роках опинилися роми, депортовані з Румунії, Бессарабії та Буковини, багато з яких загинули внаслідок голоду, епідемій та знущань з боку місцевої влади, а подекуди навмисних масових вбивств. Разом з тим, учасниками подорожей були знайдені роми, яким вдалося пережити геноцид, а також місцеві мешканці-нероми, які на власні очі бачили те, що відбувалося з приреченими на смерть.
Результатом проекту є виставка, яка вдало поєднує різні виміри цього трагічного явища та його значення для сьогодення.
Український центр вивчення історії Голокосту взяв участь у підготовці та редагуванні україномовної/російськомовної версії виставки. З люб’язного дозволу організаторів виставка розміщується на сайті проекту «Геноцид ромів (циган) в добу окупації України (1941-1944): дослідження, викладання, увічнення пам’яті» для ознайомлення з нею усіх зацікавлених, передусім ромів України, а також освітян, учителів, усім, хто цікавиться історією ромів на теренах України під час Другої світової війни.
Докладніше...

Міжнародний семінар:
"Поглиблені дослідження Голокосту сьогодні: джерела і підходи"

Наші колеги та партнери Центр міської історії (Львів) оголошують про можливість участі в міжнародному семінарі:
Запрошуємо подавати заявки на участь у міжнародному семінарі EHRI "Поглиблені дослідження Голокосту сьогодні: джерела і підходи", який проходитиме у Львові (Україна) 17–22 вересня 2017 р. Організатори: Інститут питань війни, Голокосту і геноциду Національного інституту документування війни (NIOD) (Амстердам) у співпраці з Центром вивчення Голокосту Інституту новітньої історії (Мюнхен), та у партнерстві з Центром міської історії (Львів). Докладніше...

Літня школа «Історія Голокосту та пам’ять в Україні», 3–13 липня 2017 року, Київ

Центр дослідження геноцидів і масових репресій Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Центром наукових досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа і Мортона Манделя Меморіального музею Голокосту Сполучених Штатів Америки оголошують про проведення літньої школи для зацікавлених у дослідженні й викладанні історії Голокосту викладачів та аспірантів вищих навчальних закладів України.
Докладніше...

Бабин Яр. Відкритий лист українських істориків

28 вересня 2016 р. під час відзначення 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру в Києві було урочисто оголошено про намір створення Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (http://prostir.museum/ua/post/38005). Ініціаторами проекту стали російські мільярдери українського походження Павло Фукс, Михайло Фрідман та Герман Хан і український олігарх Віктор Пінчук.
На початку лютого 2017 р. у Києві відбулося засідання експертів – істориків Голокосту, переважно з-закордону, які обговорювали проект концепції майбутнього меморіалу ( http://www.istpravda.com.ua/short/2017/02/13/149532/).
Проект, у тому вигляді, в якому є доступною інформація про нього, викликав низку суттєвих застережень відомих українських істориків – фахівців з історії євреїв України, Голокосту, Другої світової війни, історичної пам’яті та міжнаціональних стосунків. Свою позицію вони виклали у спільному листі, адресованому до своїх колег, обраних експертами Меморіального центру.
Повний текст листа-звернення...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (49), 2017 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (49),січень-,березень, 2017 р.
Завантажити...

Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

Відтепер на сайті Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру ви можете відвідати віртуальну виставку «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Віртуальну виставку створено за матеріалами мультимедійної виставки, що проходила в Музеї історії м. Києва з 15 вересня по 27 листопада 2016 р. до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру. Виставка має українську та англійську версії, є повністю інтерактивною і супроводжується відеоекскурсією українською мовою.
Проект реалізовано Музеєм історії м. Києва та Громадським комітетом «Бабин Яр» за підтримки Українського інституту національної пам’яті та канадійської благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч».
Для створення виставки використано також матеріали з колекцій Всеукраїнської єврейської ради і Музею «Героїзм та Голокост», Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», Національного музею історії України, Українського центру вивчення історії Голокосту, Центру дослідження історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Фундації ім. Олега Ольжича, приватних збірок.
Автор і куратор проекту – Віталій Нахманович, провідний науковий співробітник Музею історії м. Києва, відповідальний секретар Громадського комітету «Бабин Яр».
Віртуальна виставка доступна за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua/

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"

Проект «Захистимо пам’ять» (в Україні розпочався з 2010 року) присвячується маловідомій досі главі нацистської політики знищення: він досліджує масові розстріли євреїв на окупованих територіях Східної Європи, що потрапили у морок забуття. Проект разом з тим захищає та позначає свідчення цих злочинів – ті масові поховання в Україні, які стали останнім місцем спочинку для більше ніж мільйона євреїв – перетворюючи їх на гідні пам’яті меморіальні місця. З цією метою у п’яти західноукраїнських громадах – Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів – споруджено меморіали. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей. УЦВІГ разом з партнерами взяв участь в створенні окремого вебсайту проекту. Ми раді оголосити про відкриття вебсайту проекту «Захистимо пам'ять»
Український вебсайт проекту: http://protecting-memory-ua.org/
Загальний вебсайт проекту українською, німецькою та англійською: http://www.protecting-memory.org/
Докладніше...

БІБЛІОТЕКА
УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ
Он-лайн каталог

Шановні колеги! На сайті доступний каталог бібліотеки онлайн , потрапити до нього можна з розділу БІБЛІОТЕКА

Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Завершення 2016.

26 серпня 2016 року завершився основний етап освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» - навчальна подорож до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції». Під час семінару в Берліні учасники курсу відвідали меморіальні та пам'ятні місця, знайомились із підходом до політики пам'яті в Німеччині та обговорювали проблеми перспектив та підходів в питаннях дослідження історії Другої світової війни, Голокосту у порівнянні України та Німеччини.
Цей курс проведено Українським центром вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» за підтримки Посольства Німеччини в Україні.
А 11 листопада 2016 року в Посольстві Німеччини в Україні відбулась заключна зустріч учасників та організаторів освітнього курсу. Учасники обговорювали питання порівняння меморіальної політики та практики в Україні та Німеччині, плани майбутніх досліджень та співпраці.
Фотогалерея

Центр міської історії Центрально-Східної Європи проводить у Львові в рамках щорічної Літньої школи з юдаїки "Єврейські дні в Ратуші". Програма триває фактично місяць з 12 липня по 5 серпня 2016 року. Головний фокус програми цього року - це місто, культура і насилля. Як війна, окупація і насилля міняє місто і спільноти, які в ньому живуть і як культура реагує на ескалацію конфлікту. Будемо говорити головне про 1939-45 роки і память про них.
Програма і опис є на сайті: http://www.lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=2103

Новий інтерактивний ресурс для освітян

Ми раді представити новий інтерактивний ресурс – Путівник для вчителя про пам’ять Бабиного Яру та багатогранну історію цього трагічного місця.
Проект «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» присвячений пошуку шляхів (від)творення пам’яті про всі трагедії Бабиного Яру та обговоренню актуальності пам’яті про Бабин Яр в історії та сьогоденні. Новий освітній ресурс – це збірка навчально-методичних розробок шкільних занять на основі матеріалів віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті», а також програма-конструктор занять для всіх бажаючих.
Проект «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» здійснюється Українським центром вивчення історії Голокосту, Українським інститутом національної пам’яті, Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музеєм історії міста Києва за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Канада).
Анонс ресурсу
Буклет про ресурс

Вийшов новий науковий часопис «Голокост і сучасність" 1 (16) 2018

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити число 1 (16) 2018 наукового часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі». Докладніше...

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ
ОГОЛОШУЄ ПРОВЕДЕННЯ В 2019 РОЦІ
ОСВІТНЬОГО СЕМІНАРУ-ШКОЛИ
З ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ

Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України) та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників Освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України. Під час навчання у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень, учасники розглянуть різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, політику тоталітарних режимів, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, особливості ідеології нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності, питання історичної пам’яті тощо. Значну частину програми буде присвячено обговоренню методик викладання історії Голокосту в школі.
Семінар відбудеться 2 – 7 липня 2019 р. у м. Луцьку.
Термін подачі заявки – до 13 травня 2019 р.
Відповідь (орієнтовно) – 27-29 травня 2019 р.
Деталі та форма заявки…

Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти
ХІІ щорічний круглий стіл

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2019 року Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні провів ХІІ щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
До обговорення пропонувались наступні теми:
– найновіші наукові дослідження в галузі вивчення історії Голокосту,
– аналіз відображення теми Голокосту в українських підручниках (шкільних та університетських),
– виклики та перспективи публічної історії в Україні, в тому числі дослідницько-мистецькі проекти та їхні можливості,
– презентація концепції Музею Бабиного Яру.
Анонс про подію
Фотогалерея

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 4 (56), 2018 р

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (56),жовтень-грудень, 2018 р.
Завантажити...

Проект "Захистимо пам'ять": підсумковий семінар у Києві

З 21-23 грудня 2018 року в Києві пройшов Підсумковий навчально-методичний семінар для учнів та вчителів Житомирської та Вінницької областей за проектом "Захистимо пам'ять".
Три дні пройшли за цікавою та насиченою програмою. І учні, і вчителі на своїх заняттях обговорювали питання історії євреїв України та питання формування традицій вшанування пам'яті про Голокост, під час майстер-класу від Наталі Отріщенко навчались особливостям роботи зі свідками та роботи з усною історією.
В рамках семінару учасники відвідали терени Бабиного Яру, де екскурсію проводила Ольга Лімонова, та вшанували пам'ять загиблих.
Важивою складовою семінару були презентації власних досліджень з історії Голокосту та проектів меморіалізації місць пам'яті в Житомирській та Вінницькій областях. Учні та вчителі розповідали про свої відкриття, ділились враженнями від виконання проекту, реакції оточуючих на свою роботу та планами на майбутнє.
Проект Erinnerung bewahren - Захистимо пам’ять в Україні розпочався з 2010 року і має на меті заохочення вчителів та учнів до самостійного вивчення місцевої історії та залучення їх до роботи над новими місцями пам’яті. У рамках проекту вчителі разом з учнями готують власні проекти, що стосуються історії їх громад. Цього року проект продовжив роботу у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей.
Фотогалерея

Презентація книжки Р. Кувалека у Львові

З 4 грудня 2018 року у Львові відбулась презентація нової книги Українського центру вивчення історії Голокосту - переклад книги Роберта Кувалека "Табір смерті у Бержеці". Серед присутніх на заході були колеги та друзі Роберта Кувалека, дослідники, вчителі, представники єврейської громади. Модераторкою заходу була Ірина Склокіна з Центру міської історії, спікерами - Тарас Мартиненко (ЛНУ ім. І. Франко), Андрій Усач (Музей "Територія терору"), Анатолій Подольський (УЦВІГ).
Фотогалерея

ПОЛОЖЕННЯ
про ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт
«Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського
2018 – 2019 навчальний рік

Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2018-2019 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
Заявки необхідно подати до 31 січня 2019 року
Виконані роботи необхідно подати до 10 квітня 2019 року
Захист робіт відбудеться наприкінці травня 2019 р. у м. Києві
Положення про Конкурс...

Освітній курс "Геноцид євреїв Європи" 2018: заключна зустріч

З 17 листопада 2018 року у Києві відбулася завершальна зустріч освітнього курсу для молодих науковців, присвяченого дослідженню та порівнянню культур пам'яті про тоталітарні режими України та Німеччини. Курс складався з кількох частин - триденного семінару у Києві наприкінці травня, дистанційного навчання та дослідження учасниками та учасницями особливостей культури пам'яті у різних регіонах України, підготовленого за фінансової та організаційної підтримки Будинку Ванзейської конференції відвідування Берліну та вивчення німецького досвіду пригадування нацизму у вересні та заключного етапу у Києві. Програма заходу була надзвичайно насиченою. Цього разу Центру вдалося залучити одразу двох чудових лекторок: директорку Мистецького арсеналу Olesya Ostrovska, яка говорила про досвід колективу Арсеналу в роботі зі складною історією ХХ століття, та Склокіна Ірина, що розповідала про офіційну та неофіційну пам'ять про Голокост у Радянському Союзі. Також випускники освітнього курсу попередніх років Nataliia Ivchyk, Tania Borodina та Hryhorii Starykov поділилися із учасниками, яким чином участь у курсі вплинула на їхній подальший науковий та професійний розвиток. Ми пишаємося тим, що організація NGO «CSMP «Mnemonics», яку представляє Наталя Івчик, ініціювала встановлення цього року у Рівному каменів спотикання на вшанування місцевих жертв Голокосту і саме наш курс надихнув співробітників "Мнемоніки" на здійснення такого заходу. На завершення учасники обговорили отриманий досвід і поділилися планами на майбутнє. Український центр вивчення історії Голокосту ще раз висловлює подяку всім колегам за активну участь, що зробила нашу зустріч такою продуктивною.
Фотогалерея

XIII-й Щорічний семінар в Яд Вашем для українських педагогів

З 4 по 13 листопада 2018 року в Міжнародній школі з викладання та вивчення Голокосту (ISHS) при Меморіальному комплексі Яд Вашем у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) відбувся XIII-й Щорічний семінар для українських педагогів. Учасниками семінару стали 20 випускників семінару-школи в Житомирі та інших освітніх програм УЦВІГ.
Докладніше...
Фотогалерея

Проект "Захистимо пам'ять": поглиблений семінар у Житомирі

27-29 жовтня 2018 року у Житомирі відбувся Поглиблений навчально-методичний семінар для учнів та вчителів за проектом "Захистимо пам'ять". Протягом трьох днів учні та вчителі навчались, слухали лекції з історії Голокосту, про дискримінацію та упередження, про культуру та традиції євреїв України, дивились та обговорювали фільми, працювали із історичними джерелами, вчились робити презентації, та відвідували місця єврейської історії Житомира та навколо, працювали над власними проектами. Проект «Захистимо пам’ять» (в Україні розпочався з 2010 року) має на меті заохочення вчителів та учнів до самостійного вивчення місцевої історії та залучення їх до роботи над новими місцями пам’яті. У рамках проекту вчителі разом з учнями готують власні проекти, що стосуються історії їх громад. Цього року проект продовжив роботу у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей.
Фотогалерея

ХI-й науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека

З 15 по 20 жовтня 2018 року в Україні та Польщі тривав XI науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту в Західній Україні та Східній Польщі». 16 учасників цьогорічного семінару відвідали пам'ятні місця у Львові, Жовкві, Раві-Руській, Любліні, місце Янівського табору, масові поховання у Лисиничах, Меморіал та музей «Майданек», Белжець та Меморіал і музей на місці колишнього нацистського табору смерті Белжець.
Докладніше...
Фотогалерея

Роберт Кувалек "Табір смерті у Белжеці" Українське видання

Кувалек, Роберт. Табір смерті у Белжеці / Пер. з польської О. Колесник. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2018. – 304 с.
У книзі представлено історію одного з нацистських таборів смерті, в яких у 1942 р. було проведено операцію «Райнхард» – убивство євреїв у Генерал-губернаторстві (до складу якого входили і сучасні західноукраїнські терени), та у повоєнні десятиліття забутого. Досліджено роботу табору, описано рішення, що призвели до створення цього та інших подібних осередків знищення. Р. Кувалек описав становище єврейської громади перед початком її знищення та дослідив, як нацисти доставляли жертв до центру вбивства. Вивчено післявоєнну історію місця табору, питання невдалих спроб його меморіалізації та розкопування поховань місцевим населенням. Окрему увагу присвячено тому, що знали поляки, міжнародна спільнота, а також німецьке суспільство про табір під час його діяльності, з березня до грудня 1942 р. Автор показав спроби різних людей поширити відомості про злочини та реакцію (або, скоріше, її відсутність) на це союзників. Дослідження ґрунтується на показаннях свідків – жителів Белжеця і навколишніх місцин, на поодиноких спогадах тих, хто вижив, та на документальних джерелах з архівів Польщі, Німеччини та США. Завантажити...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 3 (55), 2018 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (55),липень-вересень, 2018 р.
Завантажити...

ПРОЕКТ «БАБИН ЯР: ПАМ’ЯТЬ НА ТЛІ ІСТОРІЇ»
Семінари – презентації Путівника для вчителя у м. Києві

Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру продовжує роботу над проектом «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії».
Нагадаємо, що на початку 2018 року вийшов друком путівник для вчителя «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» - збірник навчально-методичних розробок шкільних занять, створений освітянами для освітян на основі віртуальної виставки «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті».
З метою ознайомлення і залучення до співпраці, навесні 2018 року було проведено кілька поглиблених одноденних презентацій путівника для вчителів історії та заступників директорів з виховної роботи шкіл Шевченківського району міста Києва.
З початком осені робота з популяризації видання вийшла на новий рівень. 17 вересня та 30 вересня 2018 року в приміщенні Музею історії міста Києва відбулися семінар-презентація для методистів з історії РНМЦ Управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, голів районних метод-об’єднань вчителів історії і методистів з виховної роботи, а також «відкритий» семінар для вчителів історії з усієї країни. Докладніше...
Фотогалерея

До 77-х роковин трагедії Бабиного Яру.
29-30 вересня 2018 року Дні пам'яті жертв Бабиного Яру...

У вересні 2018 року наукові і педагогічні співробітники Українського центру вивчення історії Голокосту провели меморіальні лекції та заняття в навчальних закладах, бібліотеках м. Києва, що були присвячені 77-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Теми занять стосувалися історії німецької окупації Києва, долі різних жертв Бабиного Яру: євреїв, ромів, представників українського і радянського антинацистського підпілля, Праведників народів світу, поведінки людей в екстремальних умовах окупації часів Другої світової війни тощо.
Відкрита лекція в Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна
Історико-літературна зустріч в Центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва
Лекція-зустріч зі студентами Центру професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну
Лекція-дискусія в Національній бібліотеці України для дітей
Заняття в Бібліотеці ім. О. Новікова-Прибоя

Освітній курс
«Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Семінар в Берліні

9-13 вересня 2018 року Берліні відбувся вже Восьмий науково-методичний семінар в рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Це результат багаторічної співпраці Українського центру вивчення історії Голокосту та Меморіального та Освітнього комплексу "Будинок Ванзейської конференції". Цього року в проекті взяли участь молоді вчені з Києва, Вінниці, Житомира, Харкова, Кривого Рогу. Семінар в Берліні це друга частина Освітнього курсу для молодих дослідників. Перша частина відбулася у Києві наприкінці травня. Про семінар в Києві
див. тут тут
Фотогалерея

Семінар по проекту «Захистимо пам'ять» у Житомирі

13-16 серпня 2018 року пройшов Другий поглиблений навчально-методичний семінар у Житомирі для вчителів з місць проекту (Житомирська, Вінницька області) "Захистимо пам'ять". Протягом наступних місяців вчителі-учасники проекту разом з учнями працюватимуть над проектами про місцеву історію, а восени вони будуть реалізовані.
Проект «Захистимо пам’ять» ( https://www.erinnerungbewahren.de/uk/) розпочав свою роботу у 2011 році як пілотний проект під патронатом Міністерства закордонних справ Німеччини. Більше інформації про проект та вже створені меморіали - на сайті проекту: http://protecting-memory-ua.org//
Про Перший поглиблений семінар для вчителів – учасників проекту «Захистимо пам'ять» в Житомирський і Вінницький областях дивіться тут

Освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні, 2018

2 – 7 липня 2018 р у м. Житомирі відбувся щорічний Освітній семінар-школа з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Учасниками семінару стали 19 вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України, викладачів вищих навчальних закладів, музейні працівники. Навчання під час семінару відбувалось у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень. Учасники прослухали лекції та взяли участь у різноманітних заняттях про різні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, політику тоталітарних режимів, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту. Частину дискусій також було присвячено обговоренню методики викладання історії Голокосту в школі. Організаторами Літнього семінару-школи є Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та посольства Держави Ізраїль в Україні.
Фотогалерея

ХVІІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт
«Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського, 2018

18-20 травня 2018 року в Києві відбувся XVIII Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» імені І.Б. Медвинського. Цього року до участі в конкурсі було надіслано близько 70 дослідницьких та творчих робіт, до фінальної частини захисту пройшли 42 роботи. Учасниками конкурсу в Києві стали учні та учениці 9-11 класів та їхні наукові керівники з 16 областей України. Проведення XVIII Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» імені І.Б. Медвинського стало можливим завдяки підтримці наших постійних партнерів – Посольства Держави Ізраїль в Україні та Асоціації єврейських організацій та общин України.
Фотогалерея
Докладніше. Переможці Конкурсу...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 2 (54), 2018 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (54),квітень-червень, 2018 р.
Завантажити...

Оголошуємо про підготовку спеціального числа наукового часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі» для учасників літніх шкіл з історії Голокосту в Україні та Європі (2016-2018).

Докладніше...

Як і коли говорити з учнями про пам’ять Бабиного Яру. Презентація збірника навчальних занять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя»

10 та 11 квітня 2018 р. для вчителів історії та заступників з виховної роботи шкіл Шевченківського району міста Києва було проведено одноденні семінари, присвячені презентації нового ресурсу проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Проект «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» присвячений пошуку шляхів (від)творення пам’яті про трагедію Бабиного Яру та про Бабин Яр як місце в сьогоднішньому українському суспільстві та, передусім, серед учнівської молоді. Нове видання – це збірка навчально-методичних розробок шкільних занять на основі матеріалів віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті».
Докладніше...

Оголошуємо про нову збірку навчально-методичних матеріалів з історії Бабиного Яру

Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Путівник для вчителя: збірник навчально-методичних розробок шкільних занять на основі віртуальної виставки та документального фільму / Ред.-упор. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2017. – 156 с.
Нове видання – це збірка навчально-методичних розробок шкільних занять на основі однойменної віртуальної виставки та документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті». Подані практичні заняття покликані допомогти вчителю організувати зі своїми учнями обговорення щодо широкого кола питань, пов’язаних з історичною пам’яттю та, зокрема, пам’яттю про Бабин Яр. Основним інструментом і джерелом для цих обговорень є матеріали віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» та згаданого вище фільму. Видання стане у пригоді освітянам, передусім вчителям середніх навчальних закладів.
Завантажити...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (53), 2018 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (53), січень - березень, 2018 р.
Завантажити...

Вперше видання УЦВІГу щодо протидії ромофобії

Роми: міфи та факти. Навчально-методичний посібник для вчителя з протидії ромофобії / Авт.-упоряд. О. Войтенко, М. Тяглий. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту; КВІЦ, 2018. – 140 с.

«Роми: міфи та факти. Навчально-методичний посібник для вчителя з протидії ромофобії» – видання, спрямоване на протидію стереотипам та упередженням щодо ромів в українському суспільстві. На основі власного педагогічного досвіду автори пропонують шляхи деконструкції наявних міфів через їх переосмислення, застосування елементів критичного мислення та історичного контексту. Метою посібника є допомога освітянам, які вважають толерантність важливою життєвою компетенцією і прагнуть допомогти своїм учням долати давні та нові стереотипи щодо ромів, ближче ознайомитися з історією та традиціями цього народу. Запропоновані інтерактивні заняття та історичні матеріали можуть використовувати вчителі історії, суспільствознавства, права, етики, філософії. Матеріали посібника можуть стати основою для серії виховних годин.

Завантажити...

Up
META - украинская поисковая система Rambler's Top100
статистика